Sık Sorulan Sorular

Flov Online’da neler var?
Bu video ders platformunda yoga ve meditasyon derslerinin yanı sıra yoga ve meditasyonun temellerini detaylıca işleyen başlangıç serileri var. Flover’lardan gelen öneri ve taleplere de açığız!

Flov Online'da aradığım dersleri nasıl bulabilirim?
Tüm yoga derslerini seviye, hız, eğitmen, süre ve ekipman ihtiyacına göre kategorilendirdik. Filtreleri kullanarak sana en uygun dersleri bulabilirsin.

Ayrıca arama kutucuğunu kullanarak poz adı, çalışmak istediğin bölge, yoga dersi sırasında kısa nefes ve meditasyon çalışmaları gibi daha spesifik aramalar yapabilirsin. Örneğin; arama kutucuğuna "navasana" yazarak bu pozun pratik edildiği tüm derslere veya "hamstring" yazarak bu kas grubuna odaklanan derslere ulaşabilirsin. Veya "breathwork" yazarak kısa nefes çalışmaları da yaptığımız dersleri inceleyebilirsin.


Stüdyo derslerine kayıt olduğum hesabım ile Flov Online’dan ders alabilir miyim?
Hayır, ikisi farklı kayıt ve ödeme sistemleri olduğu için yeni bir hesap açmalısın.


Üyelik ücreti ne kadar? Bu ücret karşılığında hangi derslerden yararlanabilirim?

1 aylık üyelik bedeli 69.90 TL, aylık üyelik satın aldığında tüm yoga ve meditasyon içeriğine 30 gün boyunca ulaşabilirsin. 1 yıllık üyelik bedeli ise 699 TL, yıllık üyelik satın aldığında tüm yoga ve meditasyon içeriğine 12 ay boyunca ulaşabilirsin. Ritüeller aylık ve yıllık üyeliğe dahil değildir.

Dilersen aylık 39.90 TL ödeyerek sadece meditasyon derslerinden faydalanabileceğin Meditasyon üyeliğini başlatabilirsin. Yoga dersleri ve ritüeller bu üyeliğe dahil değildir.

Üyelik ücreti ileride değişecek mi?
Üyelik ücreti içeriğin artması ile değişebilir, başlangıç ücreti ile üyeliğini başlatan Floverlar iptal etmedikleri sürece bu ücretten faydalanmaya devam edebilecek.


Online üyeliğinizi arkadaşlarıma hediye edebilir miyim?
Satın alma aşamasında çıkan yönlendirmeler veya sayfanın en altındaki "Hediye Kartı Al" a tıklayarak üyelik hediye edebilir, işlemin sonunda çıkan kodu arkadaşına ileterek onu Flov Online ile tanıştırabilirsin.

Arkadaşım bana aylık üyelik hediye etti, nasıl kullanacağım?

Arkadaşının ilettiği kod ile hediye kartını hesabına tanımlayabilirsin. Bir kere tanımlaman yeterli. Hediye kartı bakiye olarak çalışır. Bu yüzden kodu tanımladıktan sonra satın almak istediğin üyelik veya içeriğin ödeme işlemlerini tamamlamalısın. Ödeme ekranında hediye kartı tutarının ücretten düşeceğini göreceksin. Üyeliğinin bir sonraki ay yenilenmesini istemiyorsan iptal edebilirsin. Kredi kartı bilgilerini girmeden üyeliğin aktive olmayacaktır.

Her ay tekrar paket satın almam mı gerekiyor?

Hayır, Flov Online aylık tekrar eden üyelik sistemi ile çalışıyor. Üyelik oluştururken bilgilerini girdiğin kredi kartından her 30 günün sonunda üyeliğin yenilenecek, devam etmek istemezsen profilinden iptal edebilirsin.

Üyeliğimi iptal ettiğim gün hesabım kapanacak mı?

Aylık üyelik paketi satın aldığında 30 gün boyunca derslere erişim hakkı kazanırsın. Üyeliğini bu 30 gün dolmadan iptal etsen bile kalan haklarını kullanmaya devam edebileceksin.


Daha önce hiç yoga yapmadım, Flov Online ile yogaya sıfırdan başlayabilir miyim?
Hem başlangıç seviyesi dersler, hem de temel pozlar serisi ile yogaya bizimle başlayabilirsin.

Her zaman aynı dersler mi olacak?

Mevcut ders kütüphanemize her hafta yeni yoga veya meditasyon dersi eklenerek genişliyor. 


Flov Online’da Moon Circle olacak mı?
Moon Circle’lar katılımcılar için hem paylaşımcı hem dinleyici olarak çok özel toplanmalar. Stüdyoda sunduğumuz ortamı online olarak yaratmak kolay olmasa da bireysel olarak uygulayabileceğin ve yorumlar sayesinde bağlar kurabileceğin ay ritüeli dersleri her ay yeni ay veya dolunayda yayınlanıyor. Yukarıdaki menüden ritüel'e tıklayarak inceleyebilirsin. Ritüeller aylık pakete dahil değil.


Ay ritüelleri için neye ihtiyacım var?
Rahat oturabileceğin bir zemin ve bir kağıt kalem dışında hiçbir şey şart değil. Eğer kristallerin, kartların, tütsün ve mumların varsa kendine rahatça odaklanabileceğin bir ortam yaratman kesinlikle iyi bir fikir.


Ay ritüelini ne zaman yapabilirim?
Ritüelleri yayına açtığımızda sosyal medya hesaplarımızdan ve eğer email listemize üyeysen email ile duyursunu yapıyoruz. Pratiğinde ayın enerjisinden maksimum faydayı sağlaman için video yayına girdiği gün itibariyle en geç 7-8 gün içinde yapmanı öneririz. Yani yeni ay/dolunaydan 4 gün önce veya sonra. Gece veya gündüz yapman farketmez, dünyanın bir yerinde her an gece :) Ama özellikle dolunayda ayı görerek ritüele oturmanın daha etkili olduğunu savunanlar çok. 


Derslerde neye ihtiyacım var?
Derste mat dışında bir ekipman kullanılacaksa o dersin açıklama kısmında ve dersin en başında mutlaka belirtiyoruz ve evde olabilecek alternatifleri konusunda fikir veriyoruz.

Ne zaman ve ne kadar yoga yapmalıyım?

Flov Online’da zamanlama sınırı yok, ne zaman istersen dersleri yapabilirsin. Pratik sıklığın kişisel olarak değişecektir, sürdürülebilir olması için deneyerek kendi temponu bulmanı öneririz.

Dersler canlı mı oluyor?

Hayır, kaydedilmiş video dersler sunuyoruz. Fakat ders hakkında aklına takılan bir şey olursa o dersin altına yorum olarak yazabilirsin, ekibimiz en kısa zamanda cevaplayacak.

Ders sırasında yapamadığım pozlar olması normal mi?

Çok normal. Dersleri seviyelere göre sınıflandırsak bile kimsenin vücudu aynı değil. Yapamadığın pozlarda çocuk pozunda dinlenebilir ve gücün arttıkça tekrar deneyebilirsin.

Yeni başladıktan ne kadar sonra orta seviye dersleri yapabilirim?

Düzenli olarak 1.5-2 ay başlangıç seviyesi pratik sonrası geçmeni öneriyoruz, ama bu soruya en doğru cevabın vücudun verecektir.

Meditasyon derslerinde seviye var mı?

Hayır, seviye yok. İhtiyacın olan meditasyonu açıklamaları okuyarak bulabilirsin. Yeni başlıyorsan Meditasyona Başlangıç sersini izlemeni mutlaka öneririz.